Titulárny Partner PENATI GOLF RESORT

Share this post

Titulárny Partner PENATI GOLF RESORT

Predstavenie Titulárneho partnera Penati Golf Resort.

História tohto ihriska, resortu siaha do roku 2012, keď 2. augusta sa otvorili brány tohto resortu, zatiaľ z jedným ihriskom, Legend Course by Nicklaus Desing.

Ihrisko Legend Course s nádhernými prírodnými scenériami nesie rukopis svetovej dizajnérskej špičky Nicklaus Design, ktorú založil legendárny golfista Jack Nicklaus. Naplánované druhé ihrisko bolo Heritage Course, kde architektom je Jonathan Davison, šejpoval svetoznámy Mick McShane, lead šejper ihrísk ako Kingsbarnes a The Castle Course v kolíske golfu St.Andrews v Škótsku.

Na slávnostnom prvom odpale na otvorení prvého 18-jamkového ihriska Nicklaus Design Legend Course sa zúčastnili akcionári projektu, zástupcovia bánk, samosprávy – starostovia a primátori, dodávatelia a obchodní partneri rezortu, čestní hostia a zástupcovia médiíí. Ku pozvaným hosťom sa prihovoril Richard Hudec, jeden z akcionárov rezortu a Dirk Bouts, Nicklaus Design Senior Associate – pravá ruka zakladateľa spoločnosti Nicklaus Design a legendárneho golfistu Jacka Nicklausa pre Európu. Krásnym rovným odpalom predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky Igor Vida prvé ihrisko celkovo 36-jamkového Penati Golf Resortu slávnostne otvoril.

7. augusta 2013 sa golfovej verejnosti otvorilo druhé 18-jamkové ihrisko – HERITAGE COURSE. Spolu s prvou osemnástkou, ihriskom Nicklaus Design LEGEND COURSE, si tak golfisti môžu v Penati Golf Resorte vychutnať dve odlišné ihriská špičkovej európskej kvality.

Ihrisko HERITAGE COURSE je odkazom na tradičný golfový dizajn a zlatú éru golfovej architektúry. Je to ihrisko prírodné, t. j. akcentuje autentický naturel prírody Záhoria a jej prirodzený farebný kolorit. Na prácu renomovaného architekta Jonathana Davisona a svetoznámeho shapera Micka McShanea nadviaže ešte sama príroda a odhaduje sa, že ihrisko bude zrieť do dokonalej krásy. V roku 2017 sa konal prvý ročník turnaja Slovak Championship Open, na ihrisku Heritage.