11. amatérskych pozvánok na Penati Slovak Open

Share this post

11. amatérskych pozvánok na Penati Slovak Open

  1. ročník sa bude hrať  v termíne 10.9.-12.9. na jednom z najkrajších ihrísk na svete – Legend Course s parom 73 v golfovom rezorte Penati. Súčasťou bude aj ikonická 6-parová jamka č. 15, ktorá je s dĺžkou 712 metrov najdlhšou v Európe. Turnaj je pre profesionálnych hráčov, ktorí sú členmi PGA asociácií, tak ako každý Open má aj svoje kvalifikačné turnaje pre amatérskych hráčov, prípadne sú udelené špeciálne divoké karty vybraným hráčom Slovenska.

Podľa interných pravidiel promotérov turnaja sa hráči zúčastnili vybraných turnajov na Slovensku a jeden v Čechách. Medzi kvalifikačné turnaje na Penati Slovak Open 2023 patrili Penati Pro Am Classic, Majstrovstvá Lomnice, Slovenský šampionát a v Čechách turnaj Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour, hraný na ihrisku Kaskáda Brno. Promotéri každý rok udelujú divoké kartu aj pre majstra Slovenska v kategórii Mid Am, ale keďže tento rok sa majstrovstvá presunuli až po Penati Slovak Open, o divokú kartu zabojovali hráči SKGA MID Am Tour v Hrubej Borši.

 

Na 7. ročník Penati Slovak Open je možnosť sa kvalifikovať aj touto formou a podobne to bude aj v nasledujúcich rokoch tohto turnaja. 11. Septembra sa na štart prvého kola postupne zaradia Braňo Lučanský, Lukáš Zušťák, Martin Kellner, Andrej Chochoľ, Martin Vasilenko, Adam Šangala, René Bergendi, Dominika Sedmáková, Laura Póšová a špeciálnu divokú kartu promotéri udelili najlepšiemu hráčovi medzi hendikepovanými Jaroslavovi Šalavárymu.

Na 7. ročníku nebude chýbať ani vlaňajší víťaz, Čech Aleš Kořínek, ale aj Slovinec Zan Luka Stirn, ktorý priebežne vedie rebríček v Pro Golf Tour 2023. Ambasádor turnaja, hviezdny Rory Sabbatini, strieborný olympijský medailista z Tokia bude obhajovať titul z roku 2019. Podľa jeho vyjadrení sa túži kvalifikovať na budúcoročné OH do Paríža, a po nich plánuje ukončiť kariéru. Je teda pravdepodobné, že na Penati Slovak Open 2023 budú môcť diváci vidieť Roryho Sabbatini poslednýkrát súťažne na domácej pôde. 

Preto, ak máte plán stráviť čas sledovaním najlepších Slovenských a zahraničných hráčov v Penati Golf Resorte 11.-12. Septembra, ste vítaní.