Penati Slovak Open 2023 aj s Rorym Sabbatinim

Share this post

Penati Slovak Open 2023 aj s Rorym Sabbatinim

Najväčší medzinárodný golfový turnaj na Slovensku začína už tento víkend v Penati Golf Resort. Penati Slovak Open začína už túto nedeľu a hrať sa bude v dňoch 10.9.-12.9. na jednom z najkrajších ihrísk na svete – Legend Course  s parom 73. Súčasťou bude aj ikonická 6 parová jamka č. 15, ktorá je s dĺžkou 712 metrov najdlhšou v Európe. Turnaja sa zúčastní aj slovenský golfista juhoafrického pôvodu Rory Sabbatini.

Prvý deň patrí obľúbenému Pro Am turnaju, kde si zahrajú vrcholoví profesionálni golfisti spolu s osobnosťami a partnermi podujatia. Na svoje si prídu aj deti na Chip & Putt Slovak Open U10. Druhý a tretí deň Penati Slovak Open patrí už len profesionálnym hráčom, a samozrejme divákom. Momentálne je prihlásených viac ako 65 hráčov z domácej scény a  golfistov z Európy. Motiváciou je navýšenie prize money. Tento rok si 18 najlepších účastníkov rozdelí až 22 000 eur. Víťaz získa okrem finančnej odmeny 10 000 eur, aj divokú kartu na turnaj Swiss Challenge seriálu Challenge Tour.

Tento ročník bude hrať aj ambasádor turnaja, hviezdny Rory Sabbatini. Strieborný olympijský medailista z Tokia bude obhajovať titul z roku 2019. Podľa jeho vyjadrení sa túži kvalifikovať na budúcoročné OH do Paríža, a po nich plánuje ukončiť kariéru. Je teda pravdepodobné, že na Penati Slovak Open 2023 budú môcť diváci vidieť Roryho Sabbatini poslednýkrát súťažne na domácej pôde. 

Na 7. ročníku nebude chýbať ani vlaňajší víťaz čech Aleš Kořínek a víťaz z roku 2020 Ondrěj Lieser, ale aj Slovinec Žan Luka Stirn, ktorý je v  rebríčku v Pro Golf Tour 2023 v TOP 5. 

Pozíciu najlepšieho slovenského zástupcu bude obhajovať z roku 2022 profesionálka Anika Bolčíková. Medzi prihlásenými sú samozrejme aj ďalší vynikajúci hráči Slovenska ako Adam Puchmelter, Juraj Zvarík, či Michal Brezovský. Turnaj je výbornou príležitosťou na zbieranie cenných skúseností aj pre slovenskú amatérsku špičku. Divoké karty na profesionálny turnaj získali z kvalifikačných turnajov: Braňo Lučanský, Lukáš Zušťák, Martin Kellner, Andrej Chochoľ, Martin Vasilenko, Adam Šangala, René Bergendi, Dominika Sedmáková, Frederika Rychtáriková, Laura Póšová a špeciálnu divokú kartu promotéri udelili najlepšiemu hráčovi medzi hendikepovanými golfistami Jaroslavovi Šalavárymu.
Výsledky jednotlivcov môžu diváci sledovať cez web www.golfslovakopen.sk.
Nezabudnite s nami súťažiť o vecné ceny PENATI SLOVAK OPEN. Bližšie informácie sa nachádzajú na webe.

Organizátori Penati Slovak Open ďakujú partnerom turnaja, najmä generálnemu – ETL / GINALL & ROBINSON s.r.o., hlavným partnerom: Raiffeisenbank, NAD – RESS Senica, a.s. a titulárnemu partnerovi Penati Golf Resort a ďalším partnerom, bez ktorých by sa toto významné golfové podujatie v stredoeurópskom regióne nemohlo uskutočniť.

Tím Slovak Open